1. Intencje
 2. Dzisiaj w trzecią niedzielę adwentu zwana niedzielą GAUDETE – czyli niedzielą radości rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje adwentowe (trwające w dniach 17-19 grudnia), głosi je ks. Grzegorz z Leśnej Podlaskiej, którego bardzo gorąco witamy. Msze święte dzisiaj  o godz. 8.00, 10.00, 11.00 w DPS i 12.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 9.30, 10.45 DPS, 16.00 i 18.00. W tych dniach zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi rekolekcyjnej 15 minut przed każdą Mszą św. Bardzo gorąco zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji ks. rekolekcjonisty. Swoją wdzięczność  rekolekcjoniście będziemy mogli wyrazić składając ofiary na tacę we wtorek 19 grudnia. 
 3. W przyszłą niedzielę – Wigilia – Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i pasterka o północy.
 4. Świece Caritas na stół  wigilijny są już dostępne w zakrystii po 10 zł, 15 zł.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Wiechowicz a sprzątali: Jadwiga i Roman Demczuk, Wiktor, Krzysztof i Krystyna Hawryluk, Stanisława i Bogdan Kuczyńscy, Aneta Mikitiuk, Janina i Krystyna Niedziółka W najbliższą środę o generalne sprzątanie kościoła i ubranie choinek i żłóbka prosimy rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy na godz. 17.30
 6. Bardzo dziękujemy
  • za ofiarowanie choinek p. Skubiszom z Witoldowa
  • za obsadzenie choinek i wniesienie ich do naszego kościoła rodzicom.
  • za zmianę obrusów i dekoracje świąteczne.
 7. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Niedziela Gaudete przypomina nam o tym, że chrześcijanin powinien być człowiekiem radości. Jak zdobyć prawdziwą radość?
  • Jakie są najczęstsze przyczyny stwierdzeń nieważności małżeństwa? I jak ogólnopolskie statystyki przekładają się na naszą diecezję – w rozmowie z wiceoficjałem Sądu Biskupiego.
  • Dlaczego zatraciliśmy istotę oczekiwania, tak ważną w Adwencie? Jak przeżywali ten czas nasi rodzice i dziadkowie? – w dziale „opinie”.
  • Przemoc może zadziać się w każdym domu. Niektórzy potrafią ją jednak doskonale ukrywać, nikt też nie podejrzewa, że patologia dotyczy tzw. dobrych rodzin. 
  • W rozmowach o zmianach i reformach Kościoła trzeba zachować mądrość i przewidywać skutki podejmowanych działań. Więcej w artykule „Nieudany eksperyment”.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Stanisław Wojtaś
+ Tadeusz Tkaczyk
+ Bogumiła Tarań

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 572, w tym oglądana dzisiaj: 1)