1. Intencje.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy obchodzić w dniach 14-20 lutego pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” – zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich.
 3. Dnia 17 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 9.30, 12.00 i 17.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 4. W piątek  o godz. 16.30 rozpoczynamy nabożeństwo Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Pana Jezusa zapraszamy w szczególny sposób dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania
 5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa będę sprawowane po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła parafian z Witoldowa
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00 rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a  kandydatów do bierzmowanie na Mszę świętą o godzinie 17.00, po niej będzie kolejna katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania  
 8. W zakrystii są do nabycia albumy o św. Józefie i modlitewniki dla seniorów z dużym drukiem – cena 20 zł
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  •  Zbliża się drugi Wielki Post w czasie pandemii. Jak nie popełnić błędów sprzed roku i nie zmarnować tego czasu łaski?
  • Uwaga! „Echo” startuje z nowym cyklem „Ducha nie gaście” adresowanym do rodziców i młodzieży oczekującej na bierzmowanie i do wszystkich, którzy na nowo chcą rozpalić w sobie charyzmat Ducha Świętego.
  • „I w proch się obrócisz!”. A co z ciałami świętych, które po śmierci się nie rozłożyły? Sensacyjny artykuł w dziale „opinie”.
  • Wypisali się z Kościoła. Dziś są zdziwieni i pełni pretensji. O nowym niepokojącym zjawisku „katolicyzmu schizofrenicznego”.
  • Prezent na Wielki Post: 13 modlitw do bł. Męczenników z Pratulina.

PODSUMOWANIE KOLĘDY

Mieliśmy do odwiedzenia w naszej parafii 1050 rodzin . Kolędę przyjęło 640 rodzin co stanowi 61% rodzin w parafii.

Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Dziękuję drogim parafianom za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. 

Wyrażam wdzięczność za ofiary pieniężne składane w czasie kolędy – w ten sposób wypełniamy wspólnie V przykazanie kościelne, które mówi, że należy dbać o potrzeby wspólnoty Kościoła.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Firsiuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 

(Oglądana: 519, w tym oglądana dzisiaj: 1)