1. Intencje.
 2. W Liturgii obchodzimy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu, od dzisiejszego dnia aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłaniamy krzyże.
 3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Msza św. 9.30, 12.00 i 17.00
 4. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła parafian z Zakanala
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przyniesione ze sobą palmy, na początku liturgii zostaną poświęcone. Przed Sumą o godz. 12.00 poświęcenie palm nastąpi przed kościołem a po nim procesyjne wejście do kościoła na liturgię. 
 6. Za tydzień taca gospodarcza
 7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z:  Raczki – 90 zł, Bonin Ogródki – 110zł i Zakanale – 806zł, Blok ul. Janowska 36 – 106,50zł
 8. Już wpłynęły pierwsze ofiary na remont organów. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW zostali wpisani: Maria Gromadzka, Of. Bezimienna, Anna i Jarosław Iwanek, Beata i Piotr Łyczewscy, of. Bezimienna – w sumie mamy już 820zł. W poniedziałek ks. proboszcz wystosuje pisma o wsparcie finansowe tej inicjatywy do różnych instytucji w naszym regionie. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 9. Przy obecnym zagrożeniu epidemiologicznym, prosimy o zachowanie dystansu społecznego i zakrywanie ust i nosa maseczkami. Na ławce przy gazetach znajduje się także płyn do dezynfekcji rąk – zachęcamy do korzystania. Gorąco prosimy, aby w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo w pierwszej kolejności do komunii świętej przystępowały osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a dopiero potem, ci którzy przyjmują do ust – Prosimy aby tego przestrzegać.
 10.  Rozpoczęły się planowane prace przy budynku parafialnym – ułożenie kostki i uporządkowanie i zagospodarowanie terenu. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • Czy założyciel ruchu oazowego sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki okaże się męczennikiem otrutym przez tajne służby PRL?
  • Modlitwa serca to ratunek dla tych, którzy . mają problem z wewnętrznym wyciszeniem i skupieniem myśli na modlitwie.
  • Z pobożnym rozważaniem 24 godzin Męki Pańskiej Pan Jezus związał wiele obietnic. Na czym polega to nabożeństwo?
  • Jak każdy z nas może włączyć się w obronę życia i dlaczego to takie ważne?
  • Kim są świeccy dominikanie? Z czym wiąże się przynależność do trzeciego zakonu?
  • Jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami przedsiębiorców? – radzi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
  • W cyklu formuj się z Akcją Katolicką – krótki kurs postaw i gestów w czasie Mszy św.

ZEBRALIŚMY JUŻ:

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 505, w tym oglądana dzisiaj: 1)