1. Intencje.
  2. Przy obecnym zagrożeniu epidemiologicznym i obostrzeniach informujemy, że w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 20m2 – czyli 30 osób – do tej liczby nie wliczani są ozdrowieńcy i osoby zaszczepione. Prosimy więc aby w kościele w pierwszej kolejności zajmowali miejsca ludzie starsi i rodzina która zamówiła intencję mszalną, a młodsi gromadzili się wokół kościoła gdzie jedynym zaleceniem jest dystans społeczny. Przypominamy o zachowanie dystansu społecznego i zakrywanie ust i nosa maseczkami. Na ławce przy gazetach znajduje się także płyn do dezynfekcji rąk – zachęcamy do korzystania.
  3. Żeby usprawnić przystępowanie do Komunii świętej prosimy aby ustawiać sie do jednej z dwóch kolejek: od strony chrzcielnicy przyjmujący Pana Jezusa na rękę, a od strony ambony do ust.
  4. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Poświęcenie palm na początku Mszy świętej, natomiast przed Sumą o godz. 12.00 poświęcenie palm nastąpi przed kościołem a po nim procesyjne wejście do kościoła na liturgię. Po Sumie ostatnie Gorzkie Żale.
  5. W poniedziałek udamy się z sakramentami do zgłoszonych chorych
  6. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę w przed każdą Mszą święta
  7. Próba liturgiczna dla ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 17.00
  8. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza św. tego dnia w naszym kościele. Niech nasza obecność i wspólna wieczorna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Chrystusa za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Tego dnia będzie można skorzystać z sakramentu pokuty od  godz. 21.00  do godz. do 22.00
  9. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Ze względu na obostrzenia cześć Krzyżowi oddajemy tylko przez przyklęknięcie lub głęboki pokłon. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Bożego Grobu”. adoracja potrwa do godz. 22.00 – dyżur spowiedniczy od godz. 21.00  do godz. do 22.00
  10. Tradycyjnie w Wielką Sobortę święcenia pokarmów na stół wielkanocny i wody, którą przynosimy w swoich naczyniach – przed kościołem parafialnym od godz. 9.00, 10.00 11.00 11.30 DPS i ostatnia 12.00. Parafianie z Walimka, Zalesia, Kazimierzowa, Zakalinek i Bonina przynoszą święconki  w ustalone miejsca – prosimy o pojazd na godz 8.50 Podczas święcenia pokarmów można złożyć ofiary na tacę i ofiarować jajka dla Seminarium w Siedlcach
  11. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Do kościoła przychodzimy ze świecami i paschalikami, aby przy zapalonych świecach odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja i czuwanie modlitewne do godziny 24.00
  12. Uroczysta Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 – w procesji wokół Kościoła bierze udział tylko służba liturgiczna oraz chorągwie i feretrony z zachowaniem 2 metrowych odstępów. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
  13. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z:Genowefa Weśniuk – 50zł, Kazimierzów – 270zł, Horoszki Małe – 150zł, Siostry z KRK z Zakalinek – 150zł,  Raczki – 90zł – Na naszej stronie parafialnej zamieszczamy pełną listę ofiarodawców
  14. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Of. Bezimienna /puszka pod chórem/, Genowefa Weśniuk, Marzenna Bartosiewicz, Teresa Nestorowicz, Anna i Waldemar Tyszko, Marianna Tyszko, Teresa Biskupska, Urszula i Jan Biskupscy, Of. Bezimienna, Chwedoruk Marian i Krystyna, Jadwiga i Tadeusz Hryciuk, Hanna Garbaczewska, BS Międzyrzec Podlaski, Franciszek Czarnecki, Roman Biskupski, Marian Tymicki, Kazimierz i Marianna Tymoszuk – w sumie mamy już 8755 zł. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
  15. Dziękujemy za sprzątania kościoła parafian z Zakanala:
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
    • Jak naprawdę wyglądała męka Jezusa? – w wizjach bł. Katarzyny Emmerich.
    • Zburzone pomniki, grzech i piekło tematem tabu, „cieniowanie” teologii krzyża – czy grozi nam zachodni wirus tzw. kultury negacji?
    • Zbawienie przychodzi przez Krzyż. O największym na świecie dowodzie miłości mówi znany ewangelizator ks. Krzysztof Kralka.
    • Podlaskie zwyczaje wielkanocne oraz wyjątkowy przepis na mazurka.
  17.  Na głębokie przeżycie tajemnic Wielkiego Tygodnia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

+ Aniela Kot

+ Stanisław Wawryniuk