1. Intencje.
 2. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składamy najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!
 3.  Serdeczne podziękowania należą się tym, którzy pomagali w liturgii Triduum Paschalnego i dekoracjach. 
 4. W poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 9.30 i 12.00 – NIE MA Mszy św. wieczorowej. Tradycyjnie czytany będzie list rektora KUL.
 5. Oktawa wielkanocna i z racji tego nie ma postu w piątek
 6. 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia.
 7. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Celina Czeczko, Maria i Józef Janczak, Magdalena i Jacek Janczak, Józef i Stanisława Zabielscy, Danuta Pęczek, Roman Niczyporuk, Halina i Roman Kuć, Teresa Kowaluk, Agnieszka i Kazimierz Toczyńscy – w sumie mamy już 11.355,00 zł. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 8. Poszukujemy wszystkich dostępnych informacji na temat dzwonów które zostały wywiezione w czasie II wojny światowej – jeżeli ktoś posiada takie informacje imiona dzwonów, cechy szczególne – prosimy o kontakt w zakrystii lub telefonicznie
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • Co się działo z Jezusem między śmiercią a zmartwychwstaniem? Co oznaczają wypowiadane w Credo słowa: „zstąpił do piekieł”?
  • Całun Turyński jest jak otwarta księga, z której można wyczytać całą historię męki, przyczyny i moment śmierci Pana Jezusa.
  • Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko. O kryzysie wiary, ale też nadziei chrześcijańskiej cywilizacji – w rozmowie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem.
  • Jakie tajemnice krył grób bł. Męczenników z Pratulina? Przed jubileuszem beatyfikacji wspominamy okoliczności ekshumacji.

ZEBRALIŚMY JUŻ:

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 331, w tym oglądana dzisiaj: 1)