1. Intencje.
 2. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, I Komunia – 10.00 i 12.00 i Msza św. wieczorowa o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo majowe
 3. Dzisiaj w naszej parafii Pierwsza Komunia święta w 2 grupach o godz. 10.00 i 12.00 Ze względu na obowiązujące limity prosimy aby w kościele w tych godzinach przebywały dzieci komunijne, rodzice i najbliższa rodzina. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 lub uczestniczenie we Mszy św. na zewnątrz naszej świątyni
 4. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: w poniedziałek: Zakalinki Kolonia, we wtorek – Zakanale, w piątek – Kolonia Komarno. Prosimy o pojazd na godz 15.45. Na godzinę 18.00 w poszczególne dni zapraszamy do kościoła na Mszę św. w intencji rolników z danej miejscowości.
 5. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za piękne posprzątanie i udekorowanie kościoła i jego otoczenia oraz za chodnik do nawy głównej i chodniki na boczne ołtarze – dar od dzieci komunijnych
 6. Dziękujemy księżom z Kornicy za pomoc w spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców 
 7. Wszystkie dzieci komunijne zapraszamy od poniedziałku na Mszę św. o godz. 18.00 na “biały tydzień”
 8. Nowenna do Ducha świętego codziennie po nabożeństwie majowym.
 9. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny  – Msze św. tradycyjnie 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, 12.00 a po niej nabożeństwo majowe i o 17.00
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. wieczorową o godz. 17.00 młodzież przygotowującą się do bierzmowania na kolejną katechezę.
 11. Od konserwatora zabytków otrzymaliśmy już dokumentację związaną z remontem pomnika na placu kościelnym za którą musimy zapłacić 680zł. Teraz jesteśmy na etapie poszukiwania wykonawców remontu
 12. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Leszek Szpura, Franciszka Jurkowska, Stanisława Kowaluk, Sławomir i Danuta Czubaj, Emilia Czubaj, Stanisława Kowaluk, Janina Darkowska, Krystyna i Mieczysław Hołubiuk, Krystyna i Jacek Sobieszczuk, Dominika Toczyńska, Sklep spożywczy „Sobieradzik” Antoni Tymoszuk, Krystyna i Stefan Kociubińscy, Paweł Chraniuk, Stanisław Niczyporuk – w sumie mamy już 39 % potrzebnej sumy. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • Relacja z Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie
  • Jak naprawdę jest w niebie? Nauka Kościoła contra powszechne wyobrażenia i stereotypy
  • Jak i komu pomaga dziś św. Rita
  • W czasie pandemii wzrosła liczba osób poszukujących pomocy egzorcysty – o tym jak bronić się przed duchowymi zagrożeniami 

ZAPOWIEDZI

PRZEMYSŁAW ZALEWSKI kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej
i MARLENA WERESZKO panna zamieszkała w parafii tutejszej – ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

ŁUKASZ SOŁTYSIUK kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej
i ANNA ELWIRA WALCZUK panna zamieszkała w parafii Swory – ZAPOWIEDŹ I

  

ZEBRALIŚMY JUŻ:

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 395, w tym oglądana dzisiaj: 1)