1. Intencje.
  2. Dzisiaj w Parczewie Diecezjalny Dzień Rodziny zapraszamy do słuchania transmisji w Katolickim Radiu Podlasie
  3. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: we wtorek – Walimek i Zalesie, środa – Wandopol, czwartek – Wiechowicze, w piątek – Witoldów, sobota – Zakalinki Wieś. Prosimy o pojazd na godz 15.45. Na godzinę 18.00 w poszczególne dni zapraszamy do kościoła na Mszę św. w intencji rolników z danej miejscowości.
  4. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na sprzątanie i dekorowanie kościoła
  5. W czwartek 13 maja różaniec Fatimski z nabożeństwie majowym po Mszy św. wieczorowej
  6. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha świętego.
  7. W sobotę 15 maja spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Zapraszamy na godz. 9.00 klasa 3A, a na godz. 9.30 klasa 3B
  8. W sobotę o godz. 10.45 Msza św. w kaplicy w DPS
  9. W niedzielę 16 maja Pierwsza Komunia święta w naszej parafii w 2 grupach o godz. 10.00 i 12.00 Ze względu na obowiązujące limity prosimy aby w kościele w tych godzinach przebywały dzieci pierszokomunijne, rodzice i najbliższa rodzina. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 lub uczestniczenie we Mszy św. na zewnątrz naszej świątyni
  10. Po dzisiejszej ogólnodiecezjalnej pielgrzymce rodzin do Parczewa rozpoczynamy comiesięczne spotkania rodzin w regionie bialskim. Pierwszym miejscem takiego spotkania w dniu 16 maja, czyli za tydzień będzie Janów Podlaski. Program tego spotkania jest następujący: o godz. 17.00 – konferencja dla rodzin, godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 18.00 – Eucharystia. W czasie adoracji zaproszeni księża będą służyć w konfesjonałach sakramentem pokuty i pojednania.
  11. Dziękujemy za pracę wokół domu parafialnego rodzicom dzieci komunijnych
  12. Planujemy Rocznicę Pierwszej Komunii świętej kl. IV w niedzielę 30 maja o godz. 12.00
  13. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Teresa i Marek Niewęglowscy, Chwedczuk Henryka, Chwedczuk Wiesława i Roman, Danuta i Roman Jagielak, Dariusz Antoni Czeczko, Ewa i Krzysztof Derehajło, Ewa Strzęciwilk, Mirosława Weśniuk, Ernest i Karolina Bazylczuk, Bezimienna – w sumie mamy już 35 % potrzebnej sumy. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
    • Księża diecezji siedleckiej rozpoczęli modlitewną sztafetę różańcową w intencji młodzieży – o niecodziennej akcji „Zmów «dyszkę» za młodego!”.
    • Jaką rolę pełni muzyka w Kościele oraz o tym, jak zostać organistą?
    • „Dajmy młodym Słowo” – materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.
    • O wyzwaniach katechizacji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie – w rozmowie z ks. prof. Andrzejem Kicińskim.
    • Stan polskiej gospodarki po rocznej pandemii – w ocenie głównego ekonomisty Krajowej Izby Gospodarczej.
    • Zestaw ćwiczeń oddechowych dla wszystkich, którzy przeszli Covid.

PRZEMYSŁAW ZALEWSKI kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej
 i MARLENA WERESZKO panna zamieszkała w parafii tutejszej – ZAPOWIEDŹ I

ZEBRALIŚMY JUŻ: