1. Intencje.
 2. Informujemy, że od 4 maja 2021 r., przy obecnym zagrożeniu epidemiologicznym i obostrzeniach, w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 15m2 – czyli 50 osób Prosimy więc aby w kościele w pierwszej kolejności zajmowali miejsca ludzie starsi i rodzina która zamówiła intencję mszalną, a młodsi gromadzili się wokół kościoła gdzie jedynym zaleceniem jest dystans społeczny. Przypominamy o zachowanie dystansu społecznego i zakrywanie ust i nosa maseczkami. Na ławce przy gazetach znajduje się także płyn do dezynfekcji rąk – zachęcamy do korzystania.
 3. Przypominamy i informujemy, że Msze św. wieczorowe w dni powszednie w maju i czerwcu o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy
 4. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz.12.00
 5. Dzisiaj – 2 maja – przypada święto flagi – przypominamy i zachęcamy do wywieszenia flag w naszych domach, Wójt Gminy Konstantynów serdecznie zaprasza na Rodzinną wycieczkę rowerową z okazji Święta Flagi (wyjazd o 9.30 spod Pałacu) oraz w dniu 3 maja 2021 r. po Mszy św. o godz. 9.30 złożenie kwiatów pod pomnikami, Piknik rodzinny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przeniesiony został na 1 czerwca.
 6. W poniedziałek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 18.00
 7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji
 8. We wtorek wspomnienie św. Floriana – w swoich modlitwach pamiętajmy o strażakach
 9. W środę rozpoczynamy poświęcenie pól w naszej parafii. Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45. Planowany harmonogram poświęcenia pól: W środę Bonin Ogródki i Bonin Wieś, w czwartek Horoszek Małych i piątek Kazimierzów
 10. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca. Tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej potrwa do Mszy św. wieczorowej – zachęcamy do osobistej adoracji, a także I Piątek Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00
 11. W sobotę 8 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – w swoich modlitwach pamiętajmy o naszym panu organiście w dniu jego imienin 
 12. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na codzienne nabożeństwo majowe, Bezpośrednie przygotowanie rozpocznie się 3 maja i będzie ono po Mszach św. wieczorowych i nabożeństwie majowym. Egzamin przewidziany jest w 2 grupach klasa 3a – 7 maja a 3b – 8 maja
 13. Dziękujemy pp. Irenie Nitychoruk, Marii Sawczuk, Barbarze Filipiuk, Danucie Garbowicz za pokrycie kosztów prania obrusów ręcznie haftowanych, które były zakupione w ubiegłych latach.
 14. Dziękujemy za posprzątanie placu wokół domu parafialnego  
 15. Na Tacę gospodarczą – zebraliśmy 3052,50 zł, -za marzec i kwiecień zapłaciliśmy za ogrzewanie kościoła 6251,25 zł,a za zabytkową plebanię 3719.02zł
 16. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Janina Grzywacz, Rodzina Kapłan, Dorota Andruszkiewicz, Edward i Wiesława Całka, Józef Dorosz, Elżbieta i Zbigniew Kępińscy, Irena i Tadeusz Nitichoruk, Stefan Niczyporuk, Olmex-Bis Tomasz Olichfiruk, Anna i Józef Kępińscy, Krystyna i Wiktor Hawryluk, Usługi Noclegowe Sylwia Kępińska – w sumie mamy już 33 % potrzebnej sumy. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta:
  83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • O tym, ile Polska zawdzięcza religii katolickiej, mówi prof. Wojciech Roszkowski.
  • Czy rozeznający powołanie do kapłaństwa może dziś liczyć na życzliwość otoczenia? O tym i innych problemach dotyczących powołania w rozmowie z moderatorami seminarium duchownego.
  • W czym kryje się fenomen wysokiego zaufania do straży pożarnych?
  • Unieruchomieni przez pandemię wybierzmy się w duchową pielgrzymkę do domku Maryi we włoskim Loreto.
  • Badania dowodzą, że astmę powodują nie tylko alergie. O drugim czynniku ryzyka – w nowym numerze „Echa”.

Podsumowanie Rada Parafialna z dn. 25.04.2021

 1. Proboszcz wyraził radość i wdzięczność za zaangażowanie i ofiarność przy zbiórce na organy – połowa kwoty została ofiarowana przez firmy i instytucje a połowa przez parafian
 2. Dobiegają końca prace rewitalizacyjne terenu przy domu parafialnym, ks. proboszcz zwrócił się do radnych z prośba o pomoc w uporządkowaniu terenu i wycięcie krzaków
 3. Wypełniając postanowienia posynodalne (2018) rozpoczynamy inwentaryzację cmentarza parafialnego w związku z tym będą przygotowane:
  • regulamin cmentarza
  • założone subkonto cmentarne – więcej szczegółów będziemy podawać na bieżąco 
 4. Ksiądz proboszcz zwrócił się do konserwatora zabytków o przygotowanie dokumentacji remontu pomnika znajdującego się na placu kościelnym przy głównej bramie. Finalizacja prac planowana jest na koniec sierpnia, a poświęcenie odnowionego pomnika w czasie odpustu św. Jacka w niedzielę 29 sierpnia – więcej szczegółów będziemy podawać na bieżąco.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ernest Frydrych

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


ZEBRALIŚMY JUŻ:

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 364, w tym oglądana dzisiaj: 1)