1. Intencje.
 2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończąca okres wielkanocny. W tym roku ze względu na panującą pandemię Stolica Apostolska okres Komunii Świętej wielkanocnej przedłużyła do uroczystości Najświętszej Trójcy. Mimo wszystko zachęcamy, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi i Komunii św. jest to obowiązek pod grzechem ciężkim. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, za śpiew hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…  – Msze św. tradycyjnie 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, 12.00 a po niej nabożeństwo majowe i o 17.00, a po niej katecheza dla młodzieży przygotowującą się do bierzmowania
 3. W poniedziałek ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA – Msze św. o godz. 9.30, 12.00 i 18.00, a po niej nabożeństwo majowe
 4. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Tego dnia zapraszamy wszystkie MAMY na Mszę św. wieczorową – będziemy je polecali przez ręce Maryi Panu Jezusowi w nabożeństwie majowym prosząc, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie
 5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Polecajmy w swoich modlitwach duszpasterzy, których Chrystus postawił na naszej drodze i prośmy o nowe gorliwe powołania do kapłaństwa z naszej parafii
 6. W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej i jak zapowiadaliśmy, na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dzieci przychodzą na Mszę św. w miarę możliwości w strojach komunijnych lub na biało, bądź na galowo. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 29 maja o godz. 9.00.
 7. Również w sobotę o godz. 10.00 prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych.  
 8. W sobotę po Mszy św. wieczorowej (o 18.00) i nabożeństwie majowym spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów
 9. W przyszłą niedzielę TACA GOSPODARCZA
 10. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Sławomir Sobieszek, Helena Sawczuk, Bogdan i Małgorzata Kopczyńscy – w sumie mamy już 41 % potrzebnej sumy. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • O modlitwie o uzdrowienie i innych charyzmatach w rozmowie z krajowym koordynatorem Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.
  • Jakie wsparcie czeka uczniów po pandemii wyjaśnia specjalnie dla „Echa” minister edukacji.
  • W cyklu „Formuj się z Akcję Katolicką” – Do Komunii św. tylko z nawróconym sercem.
  • Obmowa jest gorszą zarazą niż koronawirus – o grzechu plotkarstwa.
  • Ostrzeżenie przed nowymi formami oszustw: „przelew przez BLIK” i „na aplikację”.

ZAPOWIEDZI

ŁUKASZ SOŁTYSIUK kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej
i ANNA ELWIRA WALCZUK panna zamieszkała w parafii Swory – ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Panasiuk
+ Romuald Roszkowski

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


ZEBRALIŚMY JUŻ:

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 292, w tym oglądana dzisiaj: 1)