1. Intencje.
 2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 10.45 DPS,  12.00 – ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, a po niej nabożeństwo majowe i godz. 17.00
 3. Dzisiaj TACA GOSPODARCZA – Bóg zapłać za wszystkie ofiary
 4. We wtorek 1 czerwca POŚWIĘCENIE PÓL W RACZKACH o godz. 16.00, a Msza święta w intencji rolników o godz. 18.00. Prosimy o pojazd na godz. 15.45
 5. We wtorek 1 czerwca swoje święto mają wszystkie dzieci. Zapraszamy na Mszę św ze specjalnym błogosławieństwem dzieci o godz. 18.00.
 6. Również we wtorek rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej (18.00), a w niedzielę po sumie (12.00) Wszystkich gorąco zapraszamy
 7. W czwartek 3 czerwca przypada liturgiczna UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.  W tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00 Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy: I – przy Aptece, II – DPS, III – przy ulicy 3-go Maja, IV – przy domu parafialnym, ks. proboszcz zwrócił się z prośbą do OSP Konstantynów i Policji w Janowie Podlaskim o pomoc w zabezpieczeniu procesji. Ze względu na panujące obostrzenia epidemiczne przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego 1,5m i środków ostrożności. Prosimy o zaangażowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, ministrantów, bielanki, scholę chór parafialny, KSM, dzieci I komunijne i rocznicowe oraz inne wspólnoty parafialne.
 8. W czwartek wypada też I CZWARTEK MIESIĄCA – wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Uroczystości Bożego Ciała do Mszy św wieczorowej (o  godz. 18.00). Zapraszamy do osobistej adoracji Chrystusa Eucharystycznego
 9. W tym tygodniu przypada także – I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA – Msze święte o 7.00 i 18.00, a także I NIEDZIELA MIESIĄCA – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie (12.00)
 10. W OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁE procesja Eucharytyczna wokół kościoła w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej (18.00) a w niedzielę po sumie (12.00) Zapraszamy do czynnego włączenia się w procesję dzieci I komunijne i rocznicowe – zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków
 11. W następną niedzielę 6 czerwca po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na budowę kościołów naszej diecezji
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i koszenie trawy wokół kościoła rodzicom dzieci rocznicowych z kl. IVB.  
 13. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Zbigniew Kowaluk, Mirosław Łukijaniuk, Janusz Zalewski, Jakoniuk Mariola, Renata i Dariusz Tymoszuk, Małgorzata i Mariusz Wasilewscy, Bezimienna (pod chórem), Zdzisław Marczuk, Teresa i Zbigniew Jankiewicz, Jadwiga i Piotr Demczuk, Maria i Mirosław Strojek, Maria i Zbigniew Ladwiniec, Jacek Osiej, Bożena i Marek Wlodarczyk, Tadeusz Wasiuk, Teresa Filipiuk Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Czym jest Apostolstwo Chorych i jak zostać jego członkiem – w specjalnym dodatku do „Echa”.
  • „Niezwykła polska hrabina” – św. Urszula Ledóchowska, jakiej nie znamy.
  • Procesja Bożego Ciała – potężne świadectwo na nasze czasy!
  • Każde małżeństwo da się uratować. Jak przebaczyć małżonkowi?
  • Jakie będą te nowe podatki? – w rozmowie z prof. Modzelewskim.
  • Wspomnienie męczennika ks. Ryczkowskiego, który nie opuścił swoich parafian skazanych na śmierć przez Niemców.
  • Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

ZAPOWIEDZI

  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Góra

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


ZEBRALIŚMY JUŻ:

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 383, w tym oglądana dzisiaj: 1)