1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Przy obecnych obostrzeniach epidemicznych: od dzisiaj (13 czerwca) w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia; od 26 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
 4. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, o 12.00, a po niej – nabożeństwo czerwcowe i o 17.00 a po niej RÓŻANIEC FATIMSKI ulicami naszej miejscowości
 5. We wtorek 15. czerwca o godz. 10.00 Msza św. w intencji Małżeństw które obchodzą 50 rocznicę ślubu
 6. W piątek 18 czerwca br. w godz. 18.00-24.00 w Pratulinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży – JERYCHO MŁODYCH – więcej informacji na naszej stronie parafialnej.
 7. SPRAWY GOSPODARCZE – dobiegają końca prace przy domu parafialnym –
  1. ułożono kostkę, zrobiono parking postawiono i poprawiono ogrodzenie – koszt 33500 zł
  2. Wstępny koszt naprawy pomnika na placu przy kościele 20000 zł – ks. proboszcz szuka sponsorów
 8. W pierwszą niedzielę lipca będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Guza, kustosza i proboszcza z Pratulina – Zapraszamy na spotkanie wszystkich mężczyzn, którzy należą lub chcą należeć do Bractwa Strażnicy Kościoła
 9. PIELGRZYMKI:
  1. Wilno – 3-dniowa pielgrzymka – przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi 2 obiadokolacje i dwa śniadania, poczęstunek u Karaimów na Litwie, bilety wstępu, zwiedzanie Wigry, zamek w Trokach i przewodnik. Koszt 150 zł i 150 euro jest już 10 osób poszukujemy jeszcze 40 osób 
  2. Fatima – 7 dni – 30 osób – jest zapisanych 15 – lot z Modlina do Porto samolotem, zwiedzanie Portugalii – Porto, Lizbona, Fatima. Koszt ok 1500 zł 600 euro 
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Konstantynowa z ul. Kościuszki. A sprzątały: Grażyna i Barbara Szylar, Grażyna Kowaluk, Henryka Morchonowicz, Teresa Bartosiewicz, Barbara Janczuk, Anita Kucio, Marzena Bartosiewicz. 
 11. Biskupi, zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, podjęli jednogłośną decyzję O ZNIESIENIU DYSPENS OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ ORAZ W ŚWIĘTA NAKAZANE. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br. we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
 12. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Leon i Jadwiga Wiśniewscy, Eugenia Iwanek, Grażyna i Krzysztof Szylar, Barbara Prącik, Elżbieta Toboła, Jadwiga Bazak, Janina i Marian Omelaniuk, HANDEL, USŁUGI, SKUP I AKWIZYCJA Jan Johan. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 13. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  1. Przedstawiamy dziewięciu nowych kapłanów diecezji siedleckiej.
  2. Czy proroctwo fatimskie już się wypełniło? Recepta Matki Bożej na ocalenie świata.
  3. Po uszy w truciźnie. Jak epatowanie skandalami niszczy społeczeństwo?
  4. Jak przejść z modlitwy dziecięcej do dojrzałej?
  5. Obalamy mity o kawie. Mała czarna chroni przed cukrzycą.

ZAPOWIEDZI

MATEUSZ KOWALUK kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej
i KINGA PROTASIEWICZ panna zamieszkała w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej
ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

PAWEŁ ŁUKASZ LASZUK kawaler, zamieszkały w parafii Komarno
i AGNIESZKA KORNILUK panna zamieszkała w parafii tutejszej
ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

RADOSŁAW GROCHULSKI kawaler, zamieszkały w parafii św. Anny w Wilanowie 
 i KATARZYNA LITWINIUK panna zamieszkała w parafii tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I

  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Roman Stanisław Chwedczuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 230, w tym oglądana dzisiaj: 1)