2. Zapowiedzi
  3. Przy obecnych obostrzeniach epidemicznych: od dzisiaj (13 czerwca) w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia; od 26 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
  4. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, o 12.00, a po niej – nabożeństwo czerwcowe i o 17.00 a po niej RÓŻANIEC FATIMSKI ulicami naszej miejscowości
  5. We wtorek 15. czerwca o godz. 10.00 Msza św. w intencji Małżeństw które obchodzą 50 rocznicę ślubu
  6. W piątek 18 czerwca br. w godz. 18.00-24.00 w Pratulinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży – JERYCHO MŁODYCH – więcej informacji na naszej stronie parafialnej.
  7. SPRAWY GOSPODARCZE – dobiegają końca prace przy domu parafialnym –
    1. ułożono kostkę, zrobiono parking postawiono i poprawiono ogrodzenie – koszt 33500 zł
    2. Wstępny koszt naprawy pomnika na placu przy kościele 20000 zł – ks. proboszcz szuka sponsorów
  8. W pierwszą niedzielę lipca będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Guza, kustosza i proboszcza z Pratulina – Zapraszamy na spotkanie wszystkich mężczyzn, którzy należą lub chcą należeć do Bractwa Strażnicy Kościoła
  9. PIELGRZYMKI:
    1. Wilno – 3-dniowa pielgrzymka – przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi 2 obiadokolacje i dwa śniadania, poczęstunek u Karaimów na Litwie, bilety wstępu, zwiedzanie Wigry, zamek w Trokach i przewodnik. Koszt 150 zł i 150 euro jest już 10 osób poszukujemy jeszcze 40 osób
    2. Fatima – 7 dni – 30 osób – jest zapisanych 15 – lot z Modlina do Porto samolotem, zwiedzanie Portugalii – Porto, Lizbona, Fatima. Koszt ok 1500 zł 600 euro
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Konstantynowa z ul. Kościuszki. A sprzątały: Grażyna i Barbara Szylar, Grażyna Kowaluk, Henryka Morchonowicz, Teresa Bartosiewicz, Barbara Janczuk, Anita Kucio, Marzena Bartosiewicz.
  11. Biskupi, zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, podjęli jednogłośną decyzję O ZNIESIENIU DYSPENS OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ ORAZ W ŚWIĘTA NAKAZANE. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br. we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
  12. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Leon i Jadwiga Wiśniewscy, Eugenia Iwanek, Grażyna i Krzysztof Szylar, Barbara Prącik, Elżbieta Toboła, Jadwiga Bazak, Janina i Marian Omelaniuk, HANDEL, USŁUGI, SKUP I AKWIZYCJA Jan Johan. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
  13. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    1. Przedstawiamy dziewięciu nowych kapłanów diecezji siedleckiej.
    2. Czy proroctwo fatimskie już się wypełniło? Recepta Matki Bożej na ocalenie świata.
    3. Po uszy w truciźnie. Jak epatowanie skandalami niszczy społeczeństwo?
    4. Jak przejść z modlitwy dziecięcej do dojrzałej?
    5. Obalamy mity o kawie. Mała czarna chroni przed cukrzycą.

MATEUSZ KOWALUK kawaler, zamieszkały w parafii tutejszej
i KINGA PROTASIEWICZ panna zamieszkała w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej
ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

PAWEŁ ŁUKASZ LASZUK kawaler, zamieszkały w parafii Komarno