1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca – tradycyjnie w naszej parafii taca gospodarcza
 4. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 9.30 i o 12.00 na cmentarzu parafialnym. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. 
 5. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 9.30 i 17.00 i o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym za zmarłych polecanych w wypominkach. Bezpośrednio po Mszy świętej i procesji będzie możliwość poświęcenia nowo wybudowanych lub odnowionych nagrobków. 
 6. Szczególną pomocą dla naszych zmarłych jest nasza modlitwa. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach i na ławce przy gazetach. Na kartkach piszemy czytelnie imiona (w mianowniku) i nazwiska naszych bliskich zmarłych, a także adres ofiarodawcy (wypominki w oktawie wszystkich świętych będą czytane miejscowościami). Można też skorzystać z Elektronicznej Kartki Wypominkowej  dostępnej na naszej stronie parafialnej. Przy okazji wypominek listopadowych składane są dobrowolne ofiary, przy wypominkach rocznych składamy ofiary jak za intencję mszalną. Można je przynieść do zakrystii albo zrobić przelew na konto parafialne w tytule wpisując WYPOMINKI i imię i nazwisko ofiarodawcy.  
 7. Od wtorku 2 listopada przez  całą oktawę zapraszamy na modlitwę wypominkową i różaniec za zmarłych do kościoła parafialnego. W dni powszednie po Mszy świętej o 17.00, a w niedzielę po godz. 12.00. Będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych w następującym porządku: we wtorek – BONIN, BONIN OGRÓDKI, HOROSZKI MAŁE; w środa – KAZIMIERZÓW, KOLONIA KOMARNO i RACZKI; w czwartek – WIECHOWICZE, WITOLDÓW, WANDOPOL; w piątek – WALIMEK, ZALESIE i KONSTANTYNÓW cz. I; w sobotę – ZAKALINKI I ZAKALINKI KOLONIA, w niedzielę – ZAKANALE, w poniedziałek – KONSTANTYNÓW cz. II
 8. Tradycyjnie odwiedzając przez kolejne 8 dni listopada cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 9. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – tradycyjnie po Mszy świętej porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do Mszy świętej wieczorowej – bardzo gorąco zapraszamy na indywidualną adorację. W tym tygodniu również wypada I Piątek, I Sobota Miesiąca i I niedziela Miesiąca.
 10.  W piątek 5-tego listopada na Mszy św. wieczorowej o 17.00 będziemy modlili się w intencji naszego Księdza Proboszcza z racji Jego Imienin, dziękując Bogu za jego gorliwą pracę w naszej Wspólnocie Parafialnej. Szczególnie tego dnia, otoczmy Ks. Proboszcza naszą osobistą modlitwą.
 11. W ubiegłym tygodniu nie było żadnych ofiar na remont organów. Saldo na dzień dzisiejszy wynosi 65410 zł. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Kolonii Zakalinek. Sprzątali:  Mirosława Borzęcka, Zofia Kaczorowska, Joanna Skubisz, Teresa Niewęgłowska, Anna Niczyporuk, Ewa Niczyporuk, Anna Michalik, Karolina Łaziuk, Marta Przybysławska, Karolina Łaziuk i Katarzyna Hołubiuk. W następną sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Nowej. Zapraszamy na godz. 9.00
 13. Dziękujemy ministrantom za troskę i posprzątanie grobów kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym. W nagrodę zostanie zakupiony stół do ping-ponga z którego będzie można korzystać w salce parafialnej.
 14. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolników na 2022 r. – koszt 25 zł i kalendarze ścienne w cenie: 10 zł
 15. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Świętość jest w zasięgu ręki, jak ję osiągnąć? – w artykule „Awangarda chrześcijaństwa”.
  • Skąd wiemy, że czyściec istnieje? I w jaki sposób skutecznie pomagać duszom czyśćcowym?
  • Jak osiągnąć cierpliwość? Konkretną receptę daje nam Maryja – w materiałach dla kół różańcowych.
  • W diecezji – w ramach duszpasterstwa chorych – powstaje grupa wsparcia dla osób, u których wykryto nowotwór.
  • Jak budować odporność i unikać suplementów, które bardziej szkodzą niż pomagają? – w dziale „zdrowie”.

  

ZAPOWIEDZI

JAKUB MOSKALUK, kawaler, zam w Konstantynowie, par. tutejszej
i KAMILA SIWEK, panna, zam w Janowie Podlaskim, par. św. Trójcy w Janowie Podlaskim
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Andrzejuk

+ Janusz Musiński

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


Porządek modlitw wypominkowych

DataDzieńPo Mszy świętej o godz.:MODLITWA WYPOMINKOWA I RÓŻANIEC
02.11.2021 wtorek 17.00 – BONIN
– BONIN OGRÓDKI
– HOROSZKI MAŁE
03.10.2021 środa 17.00 – KAZIMIERZÓW
– KOLONIA KOMARNO
– RACZKI
04.10.2021 czwartek 17.00 – WIECHOWICZE
– WITOLDÓW
– WANDOPOL
05.10.2021 piątek 17.00 – WALIMEK
– ZALESIE
– KONSTANTYNÓW (cz. I)
06.10.2021 sobota 17.00 – ZAKALINKI
– ZAKALINKI KOLONIA
07.10.2021 niedziela 12.00 – ZAKANALE
08.10.2021 poniedziałek 17.00 – KONSTANTYNÓW (cz. II)

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 67, w tym oglądana dzisiaj: 1)