1. Intencje
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00. Będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach z ZAKANALA, a w poniedziałek po Mszy wieczorowej – KONSTANTYNÓW cz. II i wszystkie kartki nie podpisane lub bez adresu. Jutro też kończymy oktawę uroczystości Wszystkich Świętych
 3. W czwartek 11 listopada będziemy obchodzić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wywieśmy tego dnia w naszych domach flagi biało-czerwone. Na godz. 9.30 zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny.     
 4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Nowej. Sprzątali: Jadwiga Bazak, Joanna Kamińska, Iwona Lipińska, Elżbieta Łazowska, Teresa Filipiuk, Barbara Karnecka, Irena Sacharczuk. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty do kościoła rodzinie Woźniaków. W następną sobotę o posprzątanie kościoła i placu kościelnego przed odpustem prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Parkowej. Zapraszamy na godz. 9.00
 5. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12.00 Odpust ku czci św. Elżbiety Węgierskiej, któremu będzie przewodniczył ks. kan. Krzysztof Hapon proboszcz parafii Wilga, po Mszy świętej i procesji eucharystycznej błogosławieństwo dzieci.
 6. W niedzielę 14 listopada będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich – po każdej Mszy świętej będzie można złożyć na ten cel ofiary do puszek
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowanie – obecność obowiązkowa.
 8. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Janina Niedziółka. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres.
 9. W zakrystii są jeszcze kalendarze ścienne w cenie: 10 zł
 10. Pan Organista w tym roku wcześniej rozpocznie roznoszenie opłatków. Poświęcone opłatki będą przekazywane w progu domu gospodarzy z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Opłatki zapakowane są w zaklejone koperty foliowe. Opłatki w tym tygodniu: poniedziałek od 9.00 WALIMEK i ZALESIE, wtorek od 9.00 KAZIMIERZÓW, środa od 9.00 BONIN OGRÓDKI i BONIN WIEŚ
 11. Sprawy gospodarcze
  1. Zakończono i rozliczono prace elektryczne w kościele parafialnym. Za nową skrzynkę elektryczną i robociznę zapłacono 4000 zł. Dziękujemy p. Andrzejowi za wykonaną pracę i sporządzenie protokołu prac kontrolno pomiarowy – który jest konieczny do książki obiektów budowlanych
  2. Po niedzieli ks. proboszcz będzie zakładał budowlane książki obiektów, które są wymagane przez towarzystwa ubezpieczeniowe
  3. w ostatnim tygodniu wywiezione zostały 2 kontenery plastiku i jeden kontener ze szkłem z cmentarza parafialnego – o kosztach powiemy jak będą dostarczone faktury
  4. Zapłacono podatek do gminy w wysokości 1167 zł
  5. Po niedzieli przyjedzie blacharz, żeby zabezpieczyć dach nad zakrystią
 12. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  1. O spotkaniach ojca Pio z duszami czyśćcowymi, ich wielkim cierpieniu i opróżnianiu czyśćca przez modlitwę.
  2. Wokół odpustów narosło wiele mitów. Na czym polega ta kościelna praktyka? I czym różni się odpust zupełny od częściowego?
  3. W kontekście Święta Niepodległości – czy grożą nam nowe rozbiory i jakiego patriotyzmu dziś potrzebujemy?
  4. Jak Kościół podchodzi do osób żyjących w związkach niesakramentalnych i na jakie wsparcie mogę liczyć?
  5. „Tato bądż, prowadź, chroń” – o inicjatywie przeniesienia Dnia Ojca na uroczystość św. Józefa.

  

ZAPOWIEDZI

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jadwiga Franczuk

+ Mieczysław Zieliński

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


Porządek modlitw wypominkowych

DataDzieńPo Mszy świętej o godz.:MODLITWA WYPOMINKOWA I RÓŻANIEC
02.11.2021 wtorek 17.00 – BONIN
– BONIN OGRÓDKI
– HOROSZKI MAŁE
03.10.2021 środa 17.00 – KAZIMIERZÓW
– KOLONIA KOMARNO
– RACZKI
04.10.2021 czwartek 17.00 – WIECHOWICZE
– WITOLDÓW
– WANDOPOL
05.10.2021 piątek 17.00 – WALIMEK
– ZALESIE
– KONSTANTYNÓW (cz. I)
06.10.2021 sobota 17.00 – ZAKALINKI
– ZAKALINKI KOLONIA
07.10.2021 niedziela 12.00 – ZAKANALE
08.10.2021 poniedziałek 17.00 – KONSTANTYNÓW (cz. II)

98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 73, w tym oglądana dzisiaj: 1)