1. Intencje
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich – po każdej Mszy świętej będzie można złożyć na ten cel ofiary do puszek
 3. Na sumie o godz. 12.00 Odpust ku czci św. Elżbiety Węgierskiej, któremu będzie przewodniczył ks. kan. Krzysztof Hapon proboszcz parafii Wilga, po Mszy świętej i o ile pogoda na to pozwoli procesji eucharystycznej, na koniec uroczystości błogosławieństwo dzieci, a po Mszy świętej o godz. 17.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowanie – obecność obowiązkowa.
 4. W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski za tydzień, w niedzielę 21 listopada puszka na pomoc migrantom. /KOMUNIKAT/
 5. Za 2 tygodnie w naszej wspólnocie będziemy gościli kleryka, który będzie się razem z nami modlił i rozprowadzał kalendarze seminaryjne. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie WSD. w związku z powyższym nie będzie w listopadzie w naszej parafii tacy gospodarczej
 6. Planowana pielgrzymka samolotowa do Rzymu odbędzie się w dniach 14-18 luty 2022 r. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 20 listopada po Mszy świętej wieczorowej (17.30) w salce katechetycznej. Na spotkanie prosimy o przyniesienie zaliczki w wysokości 1000 zł i dowód osobisty lub paszport. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Parkowej. Sprzątali: Marta Jeżewska, Bogumiła Murawska, Barbara Sikora, Alina Filipiuk, Krystyna Strojek, Maria Strojek, Urszula Pożarowszczyk, Iwona Stefaniuk, Andrzej Stefaniuk, Grzegorz Jeżewski, Justyna Iwaniuk. W następną sobotę o posprzątanie kościoła i placu kościelnego prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Słonecznej. Zapraszamy na godz. 9.00
 8. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Anna i Jacek Demianiuk, Zofia Lesiuk, ofiary z puszki pod chórem. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres. Stan konta 65865 zł
 9. OPŁATKI – Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następującym porządku:
  • Wtorek – o godz. 9.00 – ZAKALINKI przy drodze do Łosic od państwa Pożarowszczyków do państwa Marczuków, od państwa Pawluczuków do pani Kordaczuk, od państwa Niewęgłowskich do państwa Toczyńskich i Stasinów
  • Środa – o godz. 9.00 – RACZKI
  • Czwartek – o godz. 9.00 – HOROSZKI MAŁE
  • Piątek – o godz. 14.30 – KOLONIA KOMARNO 
 10. Prosimy o segregację śmieci na cmentarzu parafialnym
 11. Sprawy gospodarcze
  1. Zostały rozliczone prace remontowe krzyża – wypłacono 4500 zł, Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w to dzieło: panu wójtowi Romualdowi Murawskiemu, Januszowi Zabłockiemu i indywidualnym darczyńcom i ofiarodawcom Wszystkim składamy Bóg Zapłać.  
  2. Mamy już książki budowlane obiektów na trzy budynki – kościół, plebanię i dom parafialny – w poniedziałek czekamy na przegląd instalacji kominowych.
  3. Taca Gospodarcza w październiku 3052 zł 70gr
  4. W ostatnią niedzielę listopada po Mszy świętej wieczorowej w sali katechetycznej spotkanie rady parafialnej
  5. od 1 listopada kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie drzwi
  6. Po sugestii pań sprzątających kościół, w najbliższym czasie będą zakupione środki i sprzęt do sprzątania kościoła
 12. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  1. Przez głupotę części ekologów Europa popełnia samobójstwo. Czy za kilka lat będziemy musieli emigrować za Chlebem do Indii – w mocnym wywiadzie z prof. Wojciechem Polakiem.
  2. Zmarli nie potrzebuję naszych łez, lecz modlitwy – poruszająca historia mężczyzny, który przeżył śmierć kliniczną.
  3. Jaki jest los duszy nienarodzonego dziecka? Czy dzieci abortowane mają prawo do pamięci i grobu?
  4. Na łamach „Echa” wspomnienie księży, którzy odeszli w ostatnim roku.
  5. O objawach osteoporozy, jej leczeniu i profilaktyce – w artykule „Nie daj się złodziejowi kości!”.

  

ZAPOWIEDZI

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Wiktor Kołodyński

+ Eugenia Naumiuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 43, w tym oglądana dzisiaj: 1)