ZAPOWIEDZI

ADAM PAWEŁ DEMIDZIUK,  kawaler, zam. w Horoszkach Dużych,
par. p.w. Matki Bożej Anielskiej w Horoszkach Dużych
i BARBARA FILIPIUK, panna, zam. Wandopolu, par. tutejszej

– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

MICHAŁ GRZEGORZ BIELA, kawaler, zam. Skarżysko Kamienna, par. p.w. św. Br. Alberta Skarżysko Kamienna
i MARTA BOBIŃSKA, panna, zam. Boninie, par. tutejszej

– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ojca z Kodnia, który będzie rozprowadzał kalendarze misyjne
 4. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, która odbędzie się za tydzień w niedzielę 23 lipca. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w Bazylice Parczewskiej
 5. Za tydzień w niedzielę 23 lipca będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie. Tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszej diecezjalnej rozgłośni. Będzie można nabyć dobrą wartościową książkę.
 6. W piątek 14 lipca br. otrzymaliśmy informację z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o przyznaniu dotacji na renowację ołtarzy i posadzki w kościele parafialnym  w Konstantynowie, w wysokości 665 tyś. złotych w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wniosek został złożony w uzgodnieniu z Urzędem Gminy i Panem Wójtem Romualdem Murawskim. 
 7. Na spotkanie Rady Parafialnej zapraszam wszystkich radnych i Pana Wójta, w niedzielę 6 sierpnia o godz. 18.00 do salki katechetycznej
 8. Odpust ku czci św. Jacka w tym roku planujemy 20 sierpnia o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.   
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. Janowskiej blok nr. 24, a sprzątali: Krystyna Szarubka, Teresa Szewczuk, Alina Wawrzyniak, Józef Romaniuk. Składamy Bóg zapłać. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i koszenie trawy wokół kościoła prosimy rodziny z Zakanala. Zapraszamy na godz. 9.00
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Szkaplerz noś, na różańcu proś! O łaskach, jakie otrzymują ci, którzy przyjmują karmelitański szkaplerz, a także obietnicach z nim związanych.
  • Nie chodzi o sądzenie czy oskarżenie, ale powiedzenie prawdy. Komentarz pochodzącego z naszej diecezji bp. Jacka Pylą do inicjatywy polskich i ukraińskich biskupów w sprawie Wołynia.
  • Pielgrzymowanie to czas łaski i ładowania duchowych akumulatorów. O Kościele na nogach mówią osoby, które na pątniczy szlak wyruszają co roku.
  • Jak dziś rozmawiać o powołaniu i jakich księży obecnie potrzebuje świat? – w rozmowie z krajowym duszpasterzem powołań.
  • O filmie „Tam gdzie owce, tam pasterz” opowiadającym historię mordu 51 mieszkańców Rudna, w tym proboszcza ks. Romana Ryczkowskiego – w dziale „Historia”.
  • Bądźmy mądrzejsi od tych krajów, które często w sposób może spontaniczny, nieprzemyślany otwierały swoje granice. O kwestii przymusowej relokacji w rozmowie z ekspertem z KUL.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 379, w tym oglądana dzisiaj: 1)