2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, jest to także ostatnia niedziela miesiąca – tradycyjnie taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła
  3. W tym tygodniu wypada  Pierwszy Piątek, Pierwsza Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca
  4. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, które rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w tym roku będziemy przeżywali pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych i dzieł miłosierdzia.
  5. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następującym porządku:
    • Poniedziałek – od godz. 9.00 – Zakalinki Wieś i od 13.00 godz. Raczki
    • Wtorek – od godz. 9.00 – Wiechowicze
    • Środa – od godz. 9.00 – Zakalinki przy drodze do Łosic, od p. Pożarowszczyków do p. Marczuków, od p. Pawluczuków do Pani Kordaczuk, od p. Curów do p. Toczyńskich i Stasinów
    • Czwartek – od godz. 9.00 – Zakalinki przy drodze do Sarnak i nad rzeką
    • Piątek – od godz. 9.00 –Wandopol
  6. Świece Caritas na stół  wigilijny są już dostępne w zakrystii po 10 zł, 15 zł , 20 zł  i w kształcie szopki po 30 zł.
  7. Spotkanie pielgrzymów do Rzymu w poniedziałek 27 Listopada po Mszy św o godz.17.30 w sali katechetycznej.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Ogrodowej i Klonowej, a sprzątali: Wiesława Całka i Maria Stefaniuk z córką. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Wyszyńskiego. Zapraszamy na godz. 17.30
  9. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
    • Mówi się o niej modlitwa serca lub modlitwa nieustanna. Czym jest modlitwa Jezusowa i dlaczego warto ją praktykować?
    • Kto pyta, nie błądzi – głosi stare, mądre polskie porzekadło. Komentarz do listu wystosowanego przez abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka.
    • Bóg uzdrawia także dzisiaj, ale nie zawsze tak, jak chcą tego chorzy. Bóg zaczyna od uleczenia duszy.
    • Dlaczego religia w szkole jest solą w oku pewnych środowisk, zwłaszcza że przyjęty w Polsce model jest bliski obowiązującemu w większości krajów Unii? – w rozmowie „Echa”.
    • Coraz więcej nastolatków cierpi na depresję. Jak ją rozpoznać i pomóc młodym ludziom?
    • Dlaczego członkowie Żywego Różańca powinni modlić się za zmarłych współbraci i współsiostry z róży – w comiesięcznym cyklu formacyjnym.
    • Jaka dieta wspiera nasz mózg – w artykule „Demencji można zapobiec”.