2. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, które rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w tym roku będziemy przeżywali pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zachęcamy do podejmowania postanowień i dzieł miłosierdzia.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej roratniej, na którą przychodzimy z lampionami w środy i soboty o godz. 7.00, Wśród dzieci które będą obecne na roratach i wrzucą karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem będzie losowana figurka Pana Jezusa, którą zabiorą do domu i przyniosą ją na następne roraty, aby kolejne dziecko mogło ją wylosować. Zapraszamy także na Godzinki ku czci Maryi Panny pół godziny przed roratami i pierwszą niedzielna Mszą świętą (o godz. 8.00)
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – bardzo gorąco zapraszamy na indywidualną adorację.
  5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPanny. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00 Podczas Mszy św, o godz, 17.00 poświęcenie medalików i spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III. Postu nie ma.
  6. Obrusy adwentowe są darem Parafianki, podziękowaniem MB za otrzymane łaski przez 75 lat oraz z prośbą o opiekę i zdrowie dla dzieci i wnuków. Bóg zapłać.
  7. Za tydzień w II niedzielę Adwentu zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się III niedzielą adwentu w dniach 17-19 grudnia będzie je głosił ks. Grzegorz z Leśnej Podlaskiej. Bardzo gorąco zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji ks. rekolekcjonisty
  9. Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następującym porządku:
    • Poniedziałek – od godz. 9.00 – Witoldów
    • Wtorek – od godz. 9.00 – Zakalinki Kolonia od p. Stańczuk-Zarzyckich, Skubiszów do p. Kociubińskich
    • Środa – od godz. 9.00 – Zakanale
    • Czwartek – od godz. 14.00 – Konstantynów ul. Kościuszki od p. Sawczuk
    • Piątek – od godz. 13.00 -Leśniczówka, mieszkańcy przy skrzyżowaniu do Witoldowa, Kolonia Konstantynów, ul. Leśna, ul. Janowska przy dawnym tartaku i mieszkańcy przy pałacu w parku.
  10. Świece Caritas na stół  wigilijny są już dostępne w zakrystii po 10 zł, 15 zł , 20 zł  i w kształcie szopki po 30 zł.
  11.  W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Kazimierzowa. Zapraszamy na godz. 18.00
  12. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
    • Adwent to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Pana. Jak nie zmarnować tego okresu?
    • Czy toczące się na świecie wojny i kataklizmy oznaczają koniec świata i jak rozumieć Apokalipsę?
    • Mamy dziś do czynienia ze szczególną walką o dziecko. Dziecięcą niewinność, czystość, a także prawo do życia często kradną rodzice – więcej w artykule „Bitwa o dzieci”.
    • „Ja jestem ból do samego nieba” – mówiła po śmierci ks. Jerzego. Marianna Popiełuszko uczestniczyła w beatyfikacji swojego syna. Czy ona też zostanie wyniesiona na ołtarze?
    • Czemu służy podział roku liturgicznego na okresy i od kiedy Adwent wyznacza jego początek?
    • Zimą nasilają się bóle kości i stawów. Jak domowymi sposobami możemy temu zaradzić? – odpowiedź w dziale „zdrowie”.