2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca i święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Na wszystkich Mszach świętych odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Tradycyjnie kolędy możemy śpiewać do 2 lutego włącznie.
  3. W przyszłą niedzielę – 14 stycznia rozpocznie się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan
  4. Gazety Echo Katolickie od stycznia 2024 po 4 zł. składamy do skarbony.
  5. Opłaty na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego w 2024 r. po 40 zł od rodziny. Proszę wpłacać na konto cmentarne, Pokorna prośba o segregację śmieci w kontenerach i biodegradację. Śmieci jest coraz więcej, podrożał wywóz i  są spore problemy i utrzymanie porządku na cmentarzu parafialnym.
  6. Zapisy na ministrantów chłopców z kl.III i starszych w zakrystii. Kandydat przychodzi z rodzicami. Spotkania ministrantów w piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  7. Wizyta kolędowa – harmonogram i zasady przyjmowania znajdują się na naszej stronie parafialnej i w gablocie przed kościołem. Prosimy o pojazdy na 5 min. przed wizytą duszpasterską.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła p. Anna i Waldemar Tyszko, Marianna Tymoszuk, Małgorzata i Jacek Kamińscy. Bóg zapłać.
  9. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Raczek. Zapraszamy na godz. 9.00
  10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • Dlaczego uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy 6 stycznia? I co to znaczy, że Pan się nam objawia? – w dziale „Formacja”.
    • Jaki sens ma wizyta duszpasterska i dlaczego towarzyszy jej tyle emocji? – w tekście „Kolędowanie”.
    • Dlaczego Kościół tak wielką wagę przywiązuje do chrztu? Z czym wiąże się przyjęcie tego sakramentu? – w „rozmowie Echa”.
    • Jak wygląda okres Bożego Narodzenia i Święto Jordanu w jedynej na świecie neounickiej parafii, która znajduje się w naszej diecezji?
    • Facebook nie zastąpi nam relacji z drugim człowiekiem. O zagrożeniach, jakie niesie technologia cyfrowa, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci i młodzieży, w artykule „Patrzy i reaguj”.
    • Depresja, podobnie jak uzależnienie, ma wpływ na całą rodzinę. Jak wspierać chorą osobę? – w dziale „zdrowie”.

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Lucyna Świderska

+ Franciszek Szpura

WIZYTA DUSZPASTERSKA 08-13 STYCZNIA 2024 r.

Poniedziałek – 08.01.2024
9.00WIZYTA KOLĘDOWA- Stasinów od strony Łosic do stacji paliw
15.00WIZYTA KOLĘDOWA – Janowska blok 30 i 32
WIZYTA KOLĘDOWA –  Kol. Komarno
Wtorek – 09.01.2024
15.00WIZYTA KOLĘDOWA- Janowska blok 34 i 36
WIZYTA KOLĘDOWA- Plac Wolności
Środa – 10.01.2024
15.00WIZYTA KOLĘDOWA- Janowska blok 22 i 24
WIZYTA KOLĘDOWA – ul. Janowska od p. Kępińskich do kościoła i Pałac
Czwartek – 11.01.2024
15.00WIZYTA KOLĘDOWA- Platera blok 1 i 5
WIZYTA KOLĘDOWA -ul. Mickiewicza i Targowa
Piątek – 12.01.2024
15.00WIZYTA KOLĘDOWA- Janowska blok 26 i 28 od godz.18 Ośrodek Zdrowia przy ul. Janowskiej
WIZYTA KOLĘDOWA- ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego
Sobota – 13.01.2024
9.00WIZYTA KOLĘDOWA- ul. Rolnicza, Sportowa i Złotej Rosy
WIZYTA KOLĘDOWA- kol. Konstantynów od Gnojna- Leśniczówka do ul. Janowskiej

Zasady wizyty kolędowej

1. Mieszkanie powinno być dobrze wywietrzone i przygotowane tak, jak zwyczajowo na wizytę duszpasterską – prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich mieszkańców, o biały obrus, wodę święconą, krzyż, świeczki i Pismo św. na stole.
  2. Zasadniczym celem spotkania będzie wspólna modlitwa,  błogosławieństwo mieszkania i serdeczna rozmowa, a także chcemy zaktualizować naszą kartotekę parafialną
  3. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie i ewentualnie wyjście przed dom lub mieszkanie w momencie, kiedy kapłan będzie się zbliżał z wizytą.
  4. Z powodu wydarzeń losowych plany wizyty mogą się zmienić w każdym momencie lub sama wizyta może być zawieszona. Prosimy o śledzenie na bieżąco stanu wizyty duszpasterskiej w aktualnościach na stronie parafialnej
  5. Ofiary kolędowe na tegoroczne prace w naszej parafii można składać przekazując ją w czasie wizyty kolędowej lub robiąc przelew na konto parafialne.

Za życzliwość i wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać