1. Intencje
 2. Dzisiaj ostatnia niedziela roku kalendarzowego – zapraszamy na uroczyste zakończenie roku kalendarzowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i podsumowaniem roku na Mszę św.  o godz. 12.00 –  z racji ostatniej niedzieli miesiąca taca na ogrzewanie kościoła
 3. Jutro 1 stycznia Ur. Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 10 i 12. Modlimy się o pokój na świecie.
 4. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca
 5. W sobotę 6 stycznia przypada Pierwsza Sobota miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli – Msze święte w naszym kościele – o godz.8.00  10.00, 12.00. Tego dnia poświęcimy kredę i kadzidło, które zabierzemy do naszych domów, Kredą piszemy na naszych drzwiach wejściowych C+M+B 2024 – co oznacza: Christus mansionem benedicat („Niech Chrystus błogosławi temu domowi”). Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na misje i misjonarzy. Po Mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy na Orszak Trzech Króli który przejdzie ulicami Konstantynowa
 6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach świętych będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych.
 7. Przez cały styczeń z racji wizyty duszpasterskiej Msze święte w dni powszednie tylko rano o godz. 7
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła, Iwona Adamiuk, Paweł Bobiński, Monika Weśniuk, Agnieszka Chwedoruk, Robert i Barbara Hołub. Proszę o posprzątanie kościoła w najbliższy piątek o godz. 17.30 parafia z Bonin Ogródki.
 9. Wizyta kolędowa – harmonogram i zasady przyjmowania znajdują się na naszej stronie parafialnej i w gablocie przed kościołem. Prosimy o pojazdy na 5 min. przed wizytą duszpasterską.
 10. Od 12 stycznia w kinie w Białej Podlaskiej będzie wyświetlany film Powstaniec 1863 o ks. Stanisławie Brzósce. Zapraszam na wyjazd grupą parafialna. Szczegóły podam później. Zapisy w zakrystii. Koszt bilet i autokar.

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Drodzy Parafianie!

Rozpoczynamy Nowy Rok. Nikt z nas nie wie, co przyniesie. Aczkolwiek z kolejnym Początkiem wiążemy nowe nadzieje, plany, ambicje i postanowienia. Życzę Wam, byście potrafili je zrealizować, bo to daje poczucie szczęścia. Życzę Wam, aby dni tego roku wypełniły się pięknem, dobrocią, miłością. Na koniec przyjmijcie wzruszające słowa błogosławieństwa zawarte w Starym Testamencie:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.

(Lb 6, 22-27)


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ ++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…


WIZYTA DUSZPASTERSKA 02-06 STYCZNIA 2024 r.

Wtorek – 02.01.2024
9.00WIZYTA KOLĘDOWA – Witoldów
WIZYTA KOLĘDOWA – Wandopol
Środa – 03.01.2024
9.00WIZYTA KOLĘDOWA – Zakanale od stacji paliw
WIZYTA KOLĘDOWA – Zakanale od Jakówek
Czwartek – 04.01.2024
9.00WIZYTA KOLĘDOWA – Bonin Wieś i Bonin Ogródki
15.00WIZYTA KOLĘDOWA – ul. Nowa
WIZYTA Kolędowa – ul. Parkowa
Piątek – 05.01.2024
9.00WIZYTA KOLĘDOWA – Horoszki  Małe
15.00WIZYTA KOLĘDOWA -ul. Kościuszki od Sarnak
Sobota – 06.01.2024 – Objawienie Pańskie – UROCZYSTOŚĆ – zapraszamy do kościoła na Mszę świętą: 8.00, 10.00, 12.00
Prosimy o pojazdy na 5 min. przed wizyta duszpasterską

Zasady wizyty kolędowej 

 1. Mieszkanie powinno być dobrze wywietrzone i przygotowane tak, jak zwyczajowo na wizytę duszpasterską – prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich mieszkańców, o biały obrus, wodę święconą, krzyż, świeczki i Pismo św. na stole.
 2. Zasadniczym celem spotkania będzie wspólna modlitwa,  błogosławieństwo mieszkania i serdeczna rozmowa, a także chcemy zaktualizować naszą kartotekę parafialną
 3. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie i ewentualnie wyjście przed dom lub mieszkanie w momencie, kiedy kapłan będzie się zbliżał z wizytą.
 4. Z powodu wydarzeń losowych plany wizyty mogą się zmienić w każdym momencie lub sama wizyta może być zawieszona. Prosimy o śledzenie na bieżąco stanu wizyty duszpasterskiej w aktualnościach na stronie parafialnej
 5. Ofiary kolędowe na tegoroczne prace w naszej parafii można składać przekazując ją w czasie wizyty kolędowej lub robiąc przelew na konto parafialne.

Za życzliwość i wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać

(Oglądana: 1 004, w tym oglądana dzisiaj: 1)