1. Intencje.
 2. Zapowiedź.
 3. Informujemy i przypominamy że od wczoraj KPRM wprowadził nowe obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym w naszym kraju.Według tych wytycznych w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 45 osób.  Natomiast na placu kościelnym nie ma ograniczenia ilościowego. Prosimy tylko o zachowanie dystansu społecznego i zakrywanie ust i nosa. Na ławce przy gazetach znajduje się także płyn do dezynfekcji rąk – zachęcamy do korzystania
 4. Bardzo dziękujemy za piękne posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni: p. Małgorzacie Kołodyńskiej, Darii Osiej, Ewie Błaszczak, Renacie Brojek, Renacie Kołodyńskiej, Halinie Murawskiej,  Renacie Kołodyńskiej, Dariuszowi Kołodyńskiemu, Krzysztofowi Jakoniukowi, Grzegorzowi Jakoniukowi, Pawłowi Maziejukowi z Wandopola.
 5. Do końca listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 6. Dzisiaj ostatni dzień ogólnopolskiej inicjatywy modlitewnej: Różaniec do Granic Nieba, w którą włączyła się również nasza parafia Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą wieczorową Po niej Różaniec i Modlitwa wypominkowa. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do tej pięknej inicjatywy, jednocześnie zachęcamy do rodzinnej modlitwy o wygaśnięcie epidemii.  
 7. Dzisiaj w modlitwie wypominkowej po Mszy świętej wieczorowej Bożemu Miłosierdziu będziemy polecali zmarłych pochodzących z Konstantynowa
 8. Z racji na dynamiczną sytuację epidemiologiczną Pan Organista w tym roku wcześniej rozpocznie roznoszenie opłatków. Poświęcone opłatki będą przekazywane w progu domu gospodarzy z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Opłatki zapakowane są w zaklejone koperty foliowe. Opłatki w tym tygodniu:
  • Poniedziałek od 9:00 WIECHOWICZE i od 14.00 KONSTANTYNÓW UL. KOŚCIUSZKI od Pani Sawczuk
  • Czwartek od 14:00 LEŚNICZÓWKA, mieszkańcy przy drodze do Gnojna i UL. JANOWSKA przy dawnym tartaku i Pałacu w parku 
  • Piątek od 9:00 ZAKANALE i od 14:00 UL. SIEDLECKA od Państwa Szejbut, UL. MICKIEWICZA i TARGOWA 
 9. Przy obecnych obostrzeniach, po konsultacji z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą, ustaliliśmy, że sakrament bierzmowania odbędzie się w 2 turach: I Grupa (21 osób) w piątek 20 listopada o godz. 15.00, II Grupa (21 osób) w sobotę 21 listopada o godz. 9.00 i III Grupa (21 osób) również w sobotę o godz. 11.00
 10. Wchodzimy w okres bezpośredniego przygotowania do bierzmowania od 11 listopada rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i próby przed bierzmowaniem. To wszystko odbędzie się w następującym porządku:   
Grupa IGrupa IIGrupa III
Dni powszednie 11-19.XIgodz. 16.00godz. 16.30Po Mszy świętej wieczorowej
Niedziela 15.XIpo Mszy o 9.30po Mszy o 12.00po Mszy o 17.00
 1. Gazety Echo katolickie, w tym numerze:
  • Akt powierzenia się opiece św. ojca Stanisława Papczyńskiego na czas epidemii. Zachęcamy do modlitwy!
  • O pracy z nieuleczalnie chorymi dziećmi i o tym, że każde życie jest cudem i powinno podlegać ochronie od momentu poczęcia – w rozmowie „Echa”;
  • Wyzwiska, bluźnierstwa, dewastacja pomników i świątyń. Skąd się biorą współcześni barbarzyńscy? O zerwanej więzi kulturowej w artykule „Czytanie świata”;
  • O sytuacji pacjentów szpitali i domów opieki w dobie pandemii opowiada kapelan. Więcej w dziale „opinie”;
  • Szpitale proszą osoby, które przechorowały Covid-19 o oddawanie osocza. Posłuży ono ciężko chorym pacjentom. Kto może być dawcą i gdzie się zgłosić?
  • W Polsce co 8 minut jedna osoba doznaje udaru mózgu. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? – w dziale „zdrowie”;
 2. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Temperatura w kościele 12oC

Zapowiedzi

Daniel Szymanek, kawaler zm. par. Janów Podlaski i Paulina Natalia Hryciuk, panna zm. par tutejszej – zapowiedź I


W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zdzisław Bogdan Hołubiuk
+ Janusz Zalewski 
+ Stanisław Kamiński
+ Stanisława Chłopek

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 248, w tym oglądana dzisiaj: 1)