1. Intencje.
 2. Zapowiedź.
 3. Dzisiaj obchodzony jest, ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych. Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura zachęca do pamięci o tragicznych ofiarach wypadków oraz troski okazanej osobom poszkodowanym na drogach.
 4. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na naszą diecezjalną Caritas.
 5. Dzisiaj na nowennę do Ducha Świętego zapraszamy kandydatów do bierzmowania w następującej kolejności:
  1. Grupa I – Msza święta godz. 9.30,
  2. Grupa II – Msza święta godz. 12.00,
  3. Grupa III – Msza święta godz. 17.00,
 6. Sakrament bierzmowania, który udzieli biskup siedlecki Kazimierz Gurda odbędzie się ono w naszej parafii w 3 turach: w piątek o godz. 15.00 Grupa I, a w sobotę o godz. 9.00 Grupa II i o godz. 11.00 Grupa III.:
  1. Przypominamy że obecność na nowennie przed bierzmowaniem jest obowiązkowa – jeżeli ktoś nie może być na swojej grupie powinien przyjść na inną lub zgłosić wcześniej swoją nieobecność u ks. wikarego. Do czwartku włącznie Grupy przychodzą w następującej kolejności:
   • Grupa I – godz. 16.00
   • Grupa II – godz. 16.30
   • Grupa III – godz. 17.30
  2. Prosimy o posprzątanie kościoła rodziców bierzmowanych we czwartek o godz. 18.00
 7. W związku z bierzmowaniem w piątek 20 listopada nie będzie Mszy świętej wieczorowej o godz. 17.00  
 8. We wtorek 17 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św Elżbiety Węgierskiej – patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe ku czci św. Elżbiety odbędą się w najbliższą niedzielę 22 listopada o godz. 12.00. Sumę odpustową będzie głosił ojciec Oblat z Kodnia, który od rana będzie się razem z nami modlił i rozprowadzał kalendarze, będzie można również materialnie wesprzeć swoimi ofiarami, ojców z Kodnia, który w minionym tygodniu ogień strawił część domu rekolekcyjnego. Do tej pomocy zachęca również biskup siedlecki – Komunikat można przeczytać na naszej stronie parafialnej. Po Mszy świętej odpustowej będzie błogosławieństwo dzieci. Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy.
 9. Również za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Święto Patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży., – zachęcamy do modlitwy za młodzież z naszego oddziału KSM 
 10. W tym tygodniu pan organista rozniesie opłatki w następującym porządku:
  1. Wtorek od 15.00 KONSTANTYNÓW ul. PÓŁNOCNA, SPOKOJNA, SPORTOWA i ZŁOTEJ ROSY
  2. Środa od 15.00 ul. PIŁSUDSKIEGO i WYSZYŃSKIEGO
  3. Czwartek od 15.00  ul. SŁONECZNA i MIŁA  
 11. Gazety Echo katolickie, w tym numerze:
  1. Jak czas pandemii przeżyć z korzyścią dla swojej duszy i odzyskać apetyt na to, co Boże?
  2. W diecezji prężnie działają Kluby Ojca. Co zyskują należący do nich mężczyźni?
  3. „Żyję, marząc o raju” – notowała w swoim „Dzienniku”. Kim była Maria Cristina Ogier?
  4. Świadectwo Heleny Pyz, misjonarki świeckiej i lekarki, posługującej wśród trędowatych.
  5. Dokąd doprowadzą żądania pełnej aborcji i kto stoi za ulicznymi protestami – w rozmowie z politologiem.

Zapowiedzi

Daniel Szymanek, kawaler zm. par. Janów Podlaski i Paulina Natalia Hryciuk, panna zm. par tutejszej – zapowiedź II


 • W poniedziałek 16 listopada o godz. 14.00 pogrzeb + Marii Franczuk

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Tadeusz Kamiński
+ Włodzimierz Niewęgłowski 
+ Sabina Warsz

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 266, w tym oglądana dzisiaj: 1)