1. Intencje
 2. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 12.00, a po nim spotkanie z rodzicami i dziećmi z kl. 3 przygotowującymi się do I Komunii świętej – obecność obowiązkowa.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na powstanie filmu poświęcony ks. Stanisławowi Brzósce – komunikat w gablocie przed kościołem.
 4. W piątek 11 lutego będziemy przeżywali w Kościele  XXX Światowy Dzień Chorego, wszystkich chorych zapraszam na Mszę świętą wieczorową o godz. 17.00
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Bonina Ogródki, a sprzątali: Marianna Tymoszuk, Anna Tyszko, Waldemar Tyszko i Małgorzata Kamińska. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Rolniczej. Zapraszamy na godz. 17.30
 6. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Roman Demczuk, Grażyna Benedyczuk, Ofiara bezimienna, Cecylia Kordaczuk, Transbed Biała Podl., Rodzina Kowaluków z Zakalinek. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres. Stan konta: 78 700,00 zł
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania (kl. 8 i klasy szkoły średniej) i ich rodzicami – obecność obowiązkowa.
 8. W ostatnią niedziela miesiąca na tacę gospodarczą zebraliśmy: 2436,70 zł – Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom
 9. Dziękujemy za ofiarę 200 zł od  Koło Różańcowego z Zakalineki zel. Cecylii Kordaczuk – mamy już 500 zł na obrusy maryjne które kupimy w marcu.
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO, które od nowego roku kosztuje 3zł przeczytamy:
  1. Jak rozmawiać z ciężko chorymi o zbliżającej się śmierci? I dlaczego warto to robić?
  2. O leczeniu nowotworów w dobie pandemii – w rozmowie z dyrektorem Siedleckiego Centrum Onkologii.
  3. Małżeństwo to nie męczeństwo! Czy istnieje recepta na szczęśliwy związek?
  4. Mówi się o niej „świecka s. Faustyna”. Kim była Alicja Lenczewska?
  5. W jaki sposób modlitwa psalmami przemienia ludzkie serce?
  6. Czym jest demencja? Jak odsunąć ją w czasie? W dziale „zdrowie”: porady dla opiekunów osób chorych.
 11. Sprawy Gospodarcze:
  1. W niedzielę 20 lutego po Mszy świętej wieczorowej (ok 18.00) w salce katechetycznej spotkanie osób doradzających w sprawie remontu organów. Chcemy jak najszybciej rozpocząć remont organów.
  2. ks. proboszcz zwrócił się z prośbą do konserwatora zabytków o możliwość wykonania pielęgnacji drzewostanu wokół kościoła. Czekamy na zgodę. Przy  okazji chcemy wyczyścić daszek nad zakrystią i rynny wokół kościoła.  
  3. Na wiosnę planujemy wykonać ławki przed kościołem 
  4. W tym roku planujemy remont dachu na domu parafialnym polegającym na wydłużenie krokwi, wymiana rynien i przygotowaniu do termomodernizacji całego budynku

PODSUMOWANIE KOLĘDY

Mieliśmy do odwiedzenia w naszej parafii 1061 rodzin. Kolędę przyjęło 818 rodzin co stanowi 77,1 % rodzin w parafii (w ubiegłym roku było 61%).

Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Dziękuję drogim parafianom za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. 

Przy okazji wizyty kolędowej 74 rodziny i jedna firma wpłacili swoją cegiełkę na remont organów w wysokości 11 305,00 zł.  

Wyrażam wdzięczność za ofiary pieniężne składane w czasie kolędy – w ten sposób wypełniamy wspólnie V przykazanie kościelne, które mówi, że należy dbać o potrzeby wspólnoty Kościoła.

  

ZAPOWIEDZI

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Irena Franciszka Chwalińska

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 25, w tym oglądana dzisiaj: 1)