PIOTR ZAJĄCZKOWSKI, kawaler, zam. w Sławacinku Starym, par. p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podl.
i MAŁGORZATA JANCZUK, panna, zam. w Konstantynowie, par. tutejszej

– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

2. Zapowiedzi
  3. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca tradycyjnie w naszej parafii taca gospodarcza, a po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na misje
  4. Sierpień miesiąc trzeźwości
  5. W tym tygodniu wypada  I CZWARTEK MIESIĄCA – Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do Msza święta o godz. 17.00 – zachęcamy do osobistej adoracji i I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA  – adoracja po Mszy świętej o godz.17.00, a także I NIEDZIELA MIESIĄCA i święto Przemienienia Pańskiego – Wystawienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie (12.00)
  6. Za tydzień na spotkanie Rady Parafialnej zapraszam wszystkich radnych i Pana Wójta, w niedzielę 6 sierpnia o godz. 18.00 do salki katechetycznej
  7. Dziękujemy za ofiarowanie do kościoła kwiatów pani Mariannie Zadrożniak
  8. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Janowskiej, blok nr. 28. Zapraszamy na godz. 18.00
  9. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
    • O Maryi nigdy dość, ale… zdrowo! Jak nie wypaczyć pobożności maryjnej w rozmowie „Echa”.
    • Nie da się działać we wszystkich wspólnotach i uczestniczyć we wszystkich rekolekcjach. O tym, czym grozi przesyt duchowy, w tekście „Świętość, która nie uświęca”.
    • O życiu w cieniu śmierci i wojennej rzeczywistości w relacji historyka lwowskiego uniwersytetu.
    • Jakie zasady obowiązują pielgrzymów duchowych? – w dziale „opinie”.
    • Świętowanie jubileuszu potrwa 3 dni. Program obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej na s. 8.
    • Kto może skorzystać z badań profilaktycznych i gdzie?  – odpowiedzi w dziale „zdrowie”.
    • W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca oraz relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów do Parczewa.

+Zbigniew Zalewski