ZAPOWIEDZI

ADRIAN PAWEŁ KOROLCZUK, kawaler, zam. w Komarnie, par. p.w. św. Stanisława BM
i KLAUDIA KRYSTYNA SKRZYPKOWSKA, panna, zam. w Komarnie par. p.w. św. Stanisława BM

– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam na Msze świętą o godz. 8.00 – dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 4. W tym tygodniu wypada  I CZWARTEK MIESIĄCA – Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do Msza święta o godz. 17.00 – zachęcamy do osobistej adoracji
 5. W piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 9.30 i 13.00. Przynosimy do kościoła  ziarno siewne aby je poświęcić.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów – zapraszamy bardzo gorąco wszystkie dzieci.
 7. Spowiedź w niedzielę i dni powszednie 15 minut przed Mszą św. a w pierwszy piątek pół godziny przed Mszą św. popołudniową. 
 8. Dziękuję za udział w Pielgrzymce do Pratulina radnym z naszej parafii z Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. Janowskiej, blok nr. 36, a sprzątali: Jadwiga i Tadeusz Hryciuk, Barbara Suprunowicz, Dorota Andruszkiewicz, Ilona Kowaluk, Alicja Skuza.  W najbliższą sobotę (9 września) o posprzątanie kościoła proszę rodziny z Konstantynowa z ul. Miłej i Leśnej. Zapraszamy na godz. 9.00
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Choć dowodził egzekucją Józefa i Wiktorii Ulmów, nigdy nie poniósł za to kary – o oprawcach przyszłych beatyfikowanych, niezwykłej rodzinie i ważnym wymiarze tej beatyfikacji dla Polski – mówi historyk i krewny Ulmów.
  • Dziś można zaszczuć człowieka na wiele sposobów. Sprzyjają temu media i pozwalający na anonimowość Internet. A konsekwencje często są tragiczne – więcej w dziale „opinie”.
  • Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną religią na świecie. Do dyskryminacji katolików coraz częściej dochodzi też w Europie i Polsce. Jak temu przeciwdziałać? – mówią eksperci.
  • W numerze także relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej.
  • Co jest wskazaniem do wszczepienia endoprotezy kolana, na czym polega operacja i rehabilitacja i jak dbać o stawy – w dziale „zdrowie”.

(Oglądana: 436, w tym oglądana dzisiaj: 1)