ZAPOWIEDZI

Kamil Sołtysiuk, kawaler, zam. w Konstantynowie, par. tutejszej
i Klaudia Ilczuk, panna, zam. Rossoszu, par. p.w. św. Stanisława B.M. w Rossoszu
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedź
 3. W najbliższą środę 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 9.30, 11 DPS, 12.00, 17.00 w kościele. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty i modlitwy o pokój. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie
 4. Komunikat Ks. Biskupa 
 5. W piątek  o godz. 16.30 rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Pana Jezusa zapraszamy w szczególny sposób dzieci i młodzież bierzmowaną oraz przygotowującą się do bierzmowania i I Komunii świętej
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale. Tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczona na cele inwestycyjne w diecezji
 7. W sobotę 24 lutego w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Różańcowy. Serdecznie zapraszamy do udziału, chętni mogą się zapisywać w zakrystii lub u zelatora parafialnego
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Horoszek Małych a sprzątali: Teresa Demianiuk, Wiesława Chwedczuk, Danuta Jagielak, Maria Hołub. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z  Zakalinek wsi od nr, 1 do połowy wioski. Zapraszamy na godz. 17.30
 9. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Za kilka dni wejdziemy w Wielki Post. Jak nie zmarnować tego czasu?
  • Cierpienie nie uszlachetnia, ale pomaga odkryć moc przemiany nas samych i świata – w materiałach duszpasterstwa chorych.
  • Czy uzdrowienie jest dzisiaj możliwe, jak dwa tysiące lat temu? A może modlitwa o zdrowie stoi w sprzeczności z pokornym przyjmowaniem woli Bożej?
  • Kiedy wbrew twardym dowodom życie się pojawia, ma poczucie, że dotyka jakiejś tajemnicy na miarę cudu – rozmowa z lek. Józefem Fąkiem.
  • Dlaczego chrześcijaństwo jest dziś chłopcem do bicia?
  • Szkoła bez ocen i prac domowych. Czy właśnie tego potrzebują polscy uczniowie?
  • Wyjście z toksycznej relacji wymaga czasu i samozaparcia – mówi żona alkoholika, której udało się to po 20 latach.
  • Jak leczyć cieśń nadgarstka i inne jego urazy – radzi lekarz.
  • W numerze relacja z pielgrzymki Amazonek do Kodnia oraz Dnia Życia Konsekrowanego


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jadwiga Markiewicz
+ Tadeusz Nitychoruk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 541, w tym oglądana dzisiaj: 1)