1. Intencje.
 2. Informujemy że przy obecnym czerwonym poziomie zagrożenia epidemicznego w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 80 osób. Natomiast na placu kościelnym nie ma ograniczenia ilościowego. Prosimy tylko o zachowanie dystansu społecznego i zakrywanie ust i nosa.
 3. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła pani Agnieszce Toczyńskiej, Teresie Toczyńskiej i Ewie Weśniuk z Walimka, jednocześnie prosimy aby kolejne osoby z tej miejscowości posprzątały naszą świątynię w najbliższą sobotę o godzinie 9.00.
 4. Zapraszamy na ostatni tydzień modlitwy różańcowej w październiku: w dni powszednie po Mszy świętej o 17.00 a w niedzielę po 12.00. W szczególny sposób chcemy w tym tygodniu zaprosić:do porowadzenia modlitwy różańcowej: dzisiaj – kl. IV A B, w poniedziałek – mieszkańców Zakalinek i Zakalinek Kolonii, we wtorek – VI A, w środa – mieszkańców Zakanala i Zalesia, w czwartek – kl. VI B, w piątek – kl. VII A, w sobota – Bierzmowani starsza grupa
 5. Zapowiadane spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa starsza), ze względu na ograniczenia ilościowe osób przebywających w świątyni (80 osób) musieliśmy podzielić na 2 grupy po 32 i 31 osób + rodzice. Lista osób w poszczególnych grupach na naszej stronie parafialnej w zakładce bierzmowanie. Dlatego dzisiaj zapraszamy kandydatów i rodziców na spotkanie po Mszy świętej o godzinie 17.00 z GRUPY I a jutro (poniedziałek) po Mszy świętej wieczorowej i różańcu z GRUPY II. Na spotkaniu zostanie przedstawiony harmonogram bezpośredniego przygotowania do bierzmowanie oraz sprawy organizacyjne samej uroczystości. Obecność obowiązkowa 
 6. Ze względu na wytyczne odnośnie zachowania się w strefie czerwonej, w której znajduje się Polska od wczoraj zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych (schola, ministranci, KSM) do odwołania. Spotkania te przenosimy do internetu. Zapraszamy na odpowiednie zakładki grup na naszej stronie parafialnej. Oczywiście wszystkich zdrowych zapraszamy na MSZĘ ŚWIĘTĄ DO KOŚCIOŁA.
 7. Wszystkich którzy chcą się przygotować duchowo do uroczystości Wszystkich Świętych i móc zyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych zapraszamy w piątek i sobotę (30 i 31 października) do sakramentu pokuty i pojednania – będziemy spowiadać od godz. 16.30
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 9.30 i 12.00. W tym roku nie ma procesji na cmentarz, ale bardzo gorąco zapraszamy o godz. 13.30 na cmentarz parafialny gdzie będziemy się modlić za naszych zmarłych modlitwą różańcową. Będzie też możliwość poświęcenia nowo wybudowanych lub odnowionych nagrobków.
 9. Szczególną pomocą dla naszych zmarłych jest nasza modlitwa. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach i na ławce przy gazetach. Na kartkach piszemy czytelnie imiona (w mianowniku) i nazwiska naszych bliskich zmarłych, a także adres ofiarodawcy (wypominki w oktawie wszystkich świętych będą czytane miejscowościami). Można też skorzystać z Elektronicznej Kartki Wypominkowej  dostępnej na naszej stronie parafialnej. Przy okazji wypominek listopadowych składane są dobrowolne ofiary, przy wypominkach rocznych składamy ofiary jak za intencję mszalną. Można je przynieść do zakrystii albo zrobić przelew na konto parafialne w tytule wpisując WYPOMINKI i imię i nazwisko ofiarodawcy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 1 listopada podamy porządek modlitwy wypominkowej.
 10. Z racji na dynamiczną sytuację epidemiologiczną Pan Organista w tym roku wcześniej rozpocznie roznoszenie opłatków. Poświęcone opłatki będą przekazywane w progu domu gospodarzy z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Opłatki zapakowane są w zaklejone koperty foliowe. Opłatki w tym tygodniu:
  • Poniedziałek od 9:00 Raczki a od 13.00 Kolonia Komarno
  • Wtorek od 9:00 Kolonia Zakalinki od p. Skubiszów do p. Kociubińskich
  • Środa od 9:00 Zakalinki przy drodze do Sarnak i nad rzeką
  • Czwartek od 9:00 Witoldów
  • Piątek od 9:00 Wandopol
 11. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 25 zł
 12. Gazety Echo katolickie. w tym numerze:
  • Różaniec do granic nieba – Przyjmij dziecko nienarodzone do rodziny.
  • Bóg wychodzi do każdego, wystarczy dać wiarę temu, co do nas mówi – przekonuje Krzysztof Plażuk. Świadectwo nawróconego żołnierza.
  • Upadek tysięcy gospodarstw – do tego, zdaniem rolników, może doprowadzić tzw. piątka dla zwierząt.
  • Kolejne obostrzenia wywołują panikę. Dokąd to nas zaprowadzi – komentuje dr hab. Robert Szwed, socjolog z KUL

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Sławomir Kondraciuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 238, w tym oglądana dzisiaj: 1)